KILIÇLAR

Kılıçlar A.Ş. metal ve metal dışı bir çok ürünün Türkiye ve dünya pazarındaki geri dönüşümünü sağlamak amacıyla 1987 yılında İzmir'de kurulmuştur. Ülkemiz ekonomisinin gelişebilmesi adına hurda alımı ve satımı doğrultusunda Kılıçlar A.Ş önemli bir rol üstlenmiştir. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı ithalat ve ihracat faaliyetleriyle Türkiye ve dünya pazarında etkin ve kalıcı bir yer edinmiştir.

Merkezi Altındağ'da olan Kılıçlar A.Ş günümüzde uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır. Donanımlı profesyonel kadrosuyla yaratıcı çözümler geliştirerek Türkiye hurda sektöründe büyük bir güç haline gelmiştir. Bu gücü; İzmir, Aliağa, İskenderun, Sivas ve Adana'daki diğer çalışma sahalarıyla müşterilerine ulaşarak elde etmektedir.Metal ve metal dışı hurdaları toplayarak geridönüşümünü sağlamakta ve Türkiye ekonomisine kazandırmaktadır.

Kılıçlar A.Ş, sektöründe kalite anlayışını ispatlamış ISO-9001 Belgesi'ne sahip bir kuruluştur. Faliyetlerine başladığı günden beri ilkelerine bağlı kalarak çalışmalarını sürdüren Kılıçlar A.Ş, müşteri memnuniyetinin, hedefe ulaşma yolundaki en önemli etken olduğunun farkında olup, iş kapasitesini daha da arttırarak verdiği hizmete aralıksız devam edecektir.

VİZYONUMUZ ve MİSYONUMUZ


Çevresine ve Türk ekonomisine sağladığı büyük katkılarla büyümeye devam etmektedir. İlkelerine bağlı kalarak çalışmalarını devam ettirmek ve kapasitesini arttırmak en önemli amacıdır. Kılıçlar İhracat Hizmetleri; İzmir'de faaliyet göstermektedir ve geri dönüşümlü malzemelerden bir kısmını İzmir Limanı'ndan yurtdışına ihraç etmektedir.
 
Çevre Koruma ve Geri Dönüşümlü Maddeleri Toplama Derneği "ÇEVSE" nin bir üyesi olarak firmamız; tüketimi gün geçtikçe artan geri dönüşümlü maddelerin toplanması ve çevrenin korunması ilkesi ile doğadaki geri dönüşüm zincirinin en önemli halkalarından birini oluşturarak, hassas çalışmalarıyla bilinçli bir hizmet vermektedir. Kılıçlar ; müşteri memnuniyetinin öneminin, hedefe ulaşma yönündeki en önemli etken olduğunun daima farkındadır.
 
Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde oluşturulmuş şube ağıyla, başta demir ve demirdışı metaller olmak üzere, alüminyum ve pet şişe hurdaları toplama ve işleme hizmeti veren firmamız, kendi bünyesindeki ihracat departmanı ile ihracat alanında da faaliyet göstermektedir. 1987 yılında kurulmuş olan şirketimiz her geçen sene artan bir kapasiteyle ülkemize hizmet etmektedir. Türkiye çapındaki şubelerimizden gelen geri dönüşümlü malzemeler sahamızda toplandıktan sonra türlerine göre ayrılıp işlenir ve tekrar ekonomiye kazandırılır. Türkiyenin önde gelen en iyi organize edilmiş limanı olan İzmir Limanı'ndan yapılan ihracatımız hem ülke ekonomisi için hem de çevre için ayrı bir değer taşımaktadır. Kılıçlar, tüm bu iş akışında görev disiplini ve hız ilkelerini yerine getirmeye çalışır. Müşteri memnuniyetinin öneminin, hedefe ulaşma yolundaki en önemli etken olduğunun daima farkındadır.

ÜRETİM ve KALİTE


Geri dönüşüm zincirinde üstlendiği rolü en doğru şekilde gerçekleştiren KILIÇLAR. çevre temizliğine gösterdiği duyarlılığı ve titizlikle yaptığı işler nedeniyle kuruluşundan bugüne çevreye ilişkin birçok ödüllere layık görüldü. İşletme, sorumlu olduğu bütün birimlere karşın yükümlülüklerini büyük bir özenle yerine getirdiği için Ticaret Odaları ve Vergi Daireleri tarafından verilen belgelerle defaten onurlandırıldı.
 
ÇEVRE POLİTİKASI


Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde oluşturulmuş şube ağıyla, başta demir ve demirdışı metaller olmak üzere, alüminyum ve pet şişe hurdaları toplama ve işleme hizmeti veren, Çevre Koruma ve Geri Dönüşümlü Maddeleri Toplama Derneği "ÇEVSE" nin bir üyesi olan firmamız; tüketimi gün geçtikçe artan geri dönüşümlü maddelerin toplanması ve çevrenin korunması ilkesi ile doğadaki geri dönüşüm zincirinin en önemli halkalarından birini oluşturarak, hassas çalışmalarıyla bilinçli bir hizmet vermektedir.

Firmamız;

- Yürürlükteki çevre mevzuatları ve yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesini,

- Enerji, hammadde ve doğal kaynakların verimli kullanılmasını sağlayacak uygun teknolojilerin kullanımı ve takibinin yapılmasını,  tüm şirket faaliyetlerinden doğan ve alıcı ortama verilmesi muhtemel kirleticilerin en aza indirilmesini,

- Tüm şirket çalışanlarının, müşterilerimiz ile tedarikçilerimizin çevre kirliliğinin azaltılması ve çevrenin korunması yönünde bilinçlendirilmesi ve eğitilmesini,

- Çevre performansının sürekli iyileştirmesine yönelik çalışmalar yapılmasını taahhüt etmektedir.

Hedeflenen çevre performansımız ile üçüncü taraflara örnek teşkil etmek, önemle üzerinde durduğumuz hususlardır.

Firmamızın çevre politikası, kamuoyunun incelemesine açıktır.

BELGELER
 

       
ADANA TESİSİ 
GEÇİCİ FAALİYET BELGESİ